![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
tranc | |
![]() |
Movie Buff - 154 Films Ranked
Member Since: Nov 16, 2010
Location: Poland
|

| 7 | City Lights (1931) - Nov 20, 2010 |
| 7 | A Trip to the Moon (1902) - Nov 20, 2010 |
| 6 | Battleship Potemkin (1925) - Nov 20, 2010 |
| 7 | The 39 Steps (1935) - Nov 20, 2010 |
| 10 | Brief Encounter (1945) - Nov 20, 2010 |
| 7 | Paths of Glory (1957) - Nov 20, 2010 |
| 9 | Chinatown (1974) - Nov 20, 2010 |
| 9 | Double Indemnity (1944) - Nov 20, 2010 |
| 6 | Alice in Wonderland (1951) - Nov 20, 2010 |
| 8 | Rear Window (1954) - Nov 20, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |