Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Favorite Films of 2011
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
trilusion
Movie Buff - 238 Films Ranked
Member Since: Sep 20, 2007
Location: Germany
Message Sent!
500 characters left
Recent Rankings
90 Berlin Is in Germany (2001) - Oct 08, 2007
Mini-Review: Former GDR citizen Martin is released from jail into a new united Germany. His money isn't worth anything anymore and his wife and son have a new life without him.
85 Dangerous Liaisons (1988) - Sep 20, 2007
85 The Last Unicorn (1982) - Sep 20, 2007
80 Beaches (1988) - Sep 20, 2007
70 Lady and the Tramp (1955) - Sep 20, 2007
75 Speed (1994) - Sep 20, 2007
90 The Whole Nine Yards (2000) - Sep 20, 2007
95 Hot Fuzz (2007) - Sep 20, 2007
80 The Italian Job (2003) - Sep 20, 2007
70 Alex and Emma (2003) - Sep 20, 2007
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with trilusion. Why not go rank more films, then come back and check it out again?