Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
uncoolrachel
Movie Buff - 448 Films Ranked
Member Since: Jun 27, 2008
Location: Italy
Recent Rankings
20 Great Expectations (1998) - Aug 31, 2008
Mini-Review: the truly beautiful things in this movie are the paintings ethan hawke pretends to paint.
45 The Ring (2002) - Aug 31, 2008
40 From Hell (2001) - Aug 31, 2008
50 The Rainmaker (1997) - Aug 31, 2008
Mini-Review: one of my favourite movies when i was younger. still a good movie.
20 Last Days (2005) - Aug 31, 2008
Mini-Review: fell asleep halfway through it. sorry van sant.
40 Road to Perdition (2002) - Aug 31, 2008
Mini-Review: worth seeing for its photography.
10 The Bodyguard (1992) - Aug 31, 2008
42 Titanic (1997) - Jul 20, 2008
1 The Ninth Gate (1999) - Jul 20, 2008
20 Taking Lives (2004) - Jul 20, 2008
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with uncoolrachel. Why not go rank more films, then come back and check it out again?