![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
vainpilot | |
![]() |
Movie Buff - 179 Films Ranked
Member Since: Jun 5, 2010
Location: Vilnius, Vilnius, Lithuania
|
|
Bio: architecture student, passionate for almost all styles of jazz. i like movies mostly those, where I could find a little part of myself (generally, those that aren't concentrated on fiction, religion or history). i'm a fan of dogme95
| |

| 86 | The Belly of an Architect (1987) - Apr 21, 2012 |
| 87 | Porco Rosso (1992) - Apr 21, 2012 |
| 78 | Scarface (1983) - Apr 18, 2012 |
| 86 | Blade Runner (1982) - Apr 09, 2012 |
| 73 | Steamboy (2004) - Mar 10, 2012 |
| 86 | Rushmore (1998) - Mar 08, 2012 |
| 70 | Breakfast with Scot (2007) - Feb 15, 2012 |
| 95 | Tekkonkinkreet (2006) - Feb 15, 2012 |
| 85 | Children Who Chase Lost Voices from Deep Below (2011) - Feb 03, 2012 |
| 78 | Big Fish (2003) - Jan 31, 2012 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |