![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
veeqdee | |
![]() |
Movie Buff - 350 Films Ranked
Member Since: Jun 25, 2011
Location: La Jolla, CA, USA
|
|
Bio: I like beautiful films and coffee. I never claimed to have discriminating taste.
| |

| 80 T9 | Side Effects (2013) - May 06, 2013 |
| 65 T6 | The Sessions (2012) - Apr 13, 2013 |
| 75 T9 | Mary and Max (2009) - Apr 13, 2013 |
| 65 T6 | Robot and Frank (2012) - Apr 13, 2013 |
| 85 T10 | 2046 (2004) - Jan 01, 2013 |
| 70 T8 | The Apartment (1960) - Dec 30, 2012 |
| 65 T6 | One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) - Dec 30, 2012 |
| 70 T8 | Pretty Woman (1990) - Dec 28, 2012
"I can't help it! HOW CAN YOU NOT LIKE THIS MOVIE. "
|
| 60 T5 | Arbitrage (2012) - Dec 28, 2012 |
| 60 T5 | Brave (2012) - Dec 26, 2012 |
Criticker.com © 2004-2013 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS |
Terms & Conditions10,047,000 Movie Rankings and Counting... |