![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
vegavov | |
![]() |
Movie Buff - 101 Films Ranked
Member Since: Oct 17, 2010
Location: Denmark
|

| 79 | Dog Day Afternoon (1975) - Sep 06, 2011 |
| 85 | La Haine (1995) - Aug 26, 2011 |
| 91 | 12 Angry Men (1957) - Jun 03, 2011 |
| 80 | Altered States (1980) - May 01, 2011 |
| 80 | Brazil (1985) - May 01, 2011 |
| 85 | Ugetsu (1953) - Apr 26, 2011 |
| 85 | The Mirror (1975) - Mar 24, 2011 |
| 84 | Ivan's Childhood (1962) - Mar 24, 2011 |
| 91 | Solaris (1972) - Mar 24, 2011 |
| 89 | The Sacrifice (1986) - Mar 24, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |