Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
vorless
Flick Fan - 10 Films Ranked
Member Since: Apr 24, 2011
Location: USA
Recent Rankings
85 Slumdog Millionaire (2008) - Apr 24, 2011
Mini-Review: A great movie, but having read the book before I was expecting so much that didn't show up at all.
60 Casino Royale (2006) - Apr 24, 2011
Mini-Review: I found Casino Royale to be a step away from my vision of Bond. The story takes itself too seriously, Craig's Bond lacks charm, and there just wasn't enough Bondness to set it apart for every other action movie on the market.
74 Pineapple Express (2008) - Apr 24, 2011
93 Shaun of the Dead (2004) - Apr 24, 2011
80 Akeelah and the Bee (2006) - Apr 24, 2011
95 Pulp Fiction (1994) - Apr 24, 2011
97 The Good, the Bad and the Ugly (1966) - Apr 24, 2011
Mini-Review: Everything about this movie is great.
53 Live Free or Die Hard (2007) - Apr 24, 2011
Mini-Review: Not a good movie by any definition, but if you're looking for a mindless action movie, this works.
82 Monsters, Inc. (2001) - Apr 24, 2011
Mini-Review: Great movie, but not much for repeat viewings.
90 Reservoir Dogs (1992) - Apr 24, 2011
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with vorless. Why not go rank more films, then come back and check it out again?