Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Oscar Nominations 2012
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
voy
Movie Buff - 258 Films Ranked
Member Since: Mar 16, 2006
Location: Czech Republic
Message Sent!
500 characters left
Recent Rankings
90 The Social Network (2010) - Feb 27, 2011
75 Battleship Potemkin (1925) - Feb 27, 2011
93 The King's Speech (2010) - Feb 27, 2011
89 Black Swan (2010) - Feb 25, 2011
75 A Serious Man (2009) - Feb 25, 2011
80 True Grit (2010) - Feb 25, 2011
70 Knoflíkári (1997) - May 24, 2009
83 Revolutionary Road (2008) - May 24, 2009
90 The Shining (1980) - May 10, 2009
Mini-Review: One of the greatest movies of all time, brilliant atmosphere of the Overlook hotel. Almost felt like I was there.
80 Dancer in the Dark (2000) - May 10, 2009
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with voy. Why not go rank more films, then come back and check it out again?