Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum 1000 rankings
the Blog Two New Genres: History ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
wadalklakla
Film Freak - 527 Films Ranked
Member Since: Jan 14, 2012
Location: Jeddah, Saudi Arabia
Bio: Sudanese living in saudi arabia
100 = Perfect & Clever
95-75 = Highly Enjoyable & Highly Recommended
70-60 = Moderate Average Movie
55-40 = Nothing Special
35-20 = Bad, But not the Worse.
15-0 = beyond Terrible
Recent Rankings
45 T3 Man of Steel (2013) - Jun 14, 2013
75 T9 Now You See Me (2013) - Jun 06, 2013
40 T2 After Earth (2013) - Jun 06, 2013
45 T3 The Hangover Part III (2013) - May 31, 2013
60 T5 The Great Gatsby (2013) - May 17, 2013
60 T5 Welcome to the Punch (2013) - May 10, 2013
70 T7 Disconnect (2012) - May 09, 2013
"I wasn't expecting the movie to be that good , one of the most underrated films ever ."
25 T1 Comedown (2012) - May 04, 2013
50 T4 The Call (2013) - May 03, 2013
70 T7 Iron Man 3 (2013) - May 02, 2013
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with wadalklakla. Why not go rank more films, then come back and check it out again?