![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
withaKnotaC | |
![]() |
Flick Fan - 21 Films Ranked
Member Since: Dec 5, 2011
Location: Los Angeles, USA
|
|
Bio: Opera Singer and wife of a cinephile.
| |

| 90 | The Muppet Christmas Carol (1992) - Dec 15, 2011 |
| 95 | White Christmas (1954) - Dec 15, 2011 |
| 100 | Le Ballon rouge (1956) - Dec 15, 2011 |
| 86 | The Rocketeer (1991) - Dec 05, 2011 |
| 75 | Hot Fuzz (2007) - Dec 05, 2011 |
| 70 | Ladyhawke (1985) - Dec 05, 2011 |
| 90 | Planet Earth (2006) - Dec 05, 2011 |
| 85 | The 39 Steps (1935) - Dec 05, 2011 |
| 80 | Coraline (2009) - Dec 05, 2011 |
| 78 | Man on Fire (2004) - Dec 05, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |