Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
yrsinrevolt
Flick Fan - 47 Films Ranked
Member Since: Mar 17, 2007
Location: Victoria, BC, Canada
Bio: 17-year-old Canadian with an interest in war films. I rate them as I think of them. I'm (obviously) not a huge movie snob (yet - it's a life goal) but I do enjoy good cinema. Which is why I'm here. Of course. Obviously. I'm friendly! And open to discussion! And not your standard North American Scum. I don't rate high because I like everything, I rate high because I remember films I like better than ones I don't.
Recent Rankings
87 Bread and Tulips (2000) - Oct 20, 2007
85 The Departed (2006) - Jun 12, 2007
78 Seven (1995) - Jun 12, 2007
70 The Matrix (1999) - Jun 12, 2007
71 The Breakfast Club (1985) - Jun 12, 2007
85 Schindler's List (1993) - Apr 02, 2007
94 The Cranes Are Flying (1957) - Apr 02, 2007
91 Kanal (1957) - Apr 02, 2007
45 Superman Returns (2006) - Apr 02, 2007
83 Ballad of a Soldier (1959) - Apr 02, 2007
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with yrsinrevolt. Why not go rank more films, then come back and check it out again?