login | register
0 film ratings
PSI
?
Probable Score
?
Daha
Daha
Stream it now
Amazon VideoTubi TVKanopyIndieFlixFlix PremierePlex
Filmzie
Freevee

Daha

2017
Drama, Crime
1h 55m
Gaza is a 14-year-old boy who lives on the Aegean coast of Turkey. Together with his domineering father, he helps smuggle refugees from war-torn countries to Europe, giving them temporary lodgings and scant food until they attempt the crossing. Gaza dreams of escaping this life, but can't help being drawn into a dark world of immorality, exploitation and human suffering. Can you avoid becoming a monster when you've been raised by one? (imdb)
Stream it now
Amazon VideoTubi TVKanopyIndieFlixFlix PremierePlex
Filmzie
Freevee
Probable score
?

Ratings & Reviews

Sort by
Sort By
Rated
60th
74
Kitabı okumadan izleseydim beklentim daha az olabilirdi. Belki o zaman daha çok beğenirdim. Kitap ile filmin kurguları farklı olsa bile, insan karşılaştırmaktan kendini alamıyor. Kitap daha derin ve etkileyici.
Rated
21st
60
Avşar Sinemaları - Kozzy.
Rated
16th
45
türkiye sinemasında son yıllarda beliren anlatım motifleri rahatlıkta tespit edilebiliyor, bu açıdan ilk film ötesinde bir oturaklılığı var gibi dursa da aslında belli kalıplar üzerine kurulu film. anlatım içerisinde inandırıcı gelmeyen belli atlamalar hikayenin genel hissiyatına rağmen rahatsız edici oluyor. bunun haricinde olumsuz başka somut bir şey yok belki ama olumlu söylenecek şey de yok, adeta izledikten sonra silinip gidiyor her şeyiyle film.
Rated
15th
47
Filmin bazı bölümlerini beğendim. Ama bazı bölümler filmi iyi yapmıyor. Umarım sonraki filmlerinde üzerine katarak devam edebilirsin.
Rated
50th
85
kandalıııı
Avg Percentile 44.42% from 220 total ratings
Detailed
|
Compact

Collections

Daha doesn't yet belong to any collections. Why not add it to one yourself now?

Similar Titles

Loading ...

Statistics

Loading ...

Update History

Submitted byjagarnyfikenjagarnyfiken on Sep 22, 2017
Poster supplied byjagarnyfikenjagarnyfiken
Last modified by:donmezsefadonmezsefa on Nov 04, 2018