login | register
0 film ratings
PSI
?
Probable Score
?
Kurak-Gunler
Kurak-Gunler
Stream it now
We weren't able to find any streaming offers for Kurak Günler

Kurak Günler

2022
Drama
2h 9m
Emre, a young prosecutor, newly appointed to the small town of Balkaya find himself being pulled into a political conflict during his first murder investigation.
Stream it now
We weren't able to find any streaming offers for Kurak Günler
Probable score
?

Ratings & Reviews

Sort by
Sort By
Rated
42nd
77
Yeni Türkiye Sinema adlı sinemamızın yönetmenlerinin artık "metafor bombardımanına" bir son vermesi gerekiyor bence. Cannes'ta ne işi var dediğim filmlerden birisiydi ayrıca ortadoğunun yemeğine ekmek banması da üstadın taktiğini güzel göstermiş eline sağlık. Genel anlamda izlenilesi ama aman aman olmayan bir filmdi. Artık NET hikayeler izlemek istiyoruz biz.
Rated
74th
65
Vizyonundan uzun aylar sonra bu çok övülen filmi izledim. Malesef senaryo aşırı zorlama. Tamam anadolu irfanı rezilliği güzel eleştirilmiş. ama ee ötesi ? O gazete küpürleri, seçim muhabbeti, tecavüz meselesinin tam o gün yaşanması, köylü halkın Kadıköy solcusu ayarında nutukları, filmde geçen tüm diyaloglar, Anadoluda savcı gibi en korkulan figüre saldırı vs. tamamen tükürükle yapıştırılmış gibi bi film. malesef Türkiye vasatizme alıştı artık.
Rated
33rd
60
The dialogue formation is unfortunately so poor but the scenes create the right amount of tension. The notion of masculinity and its toxic relation with (administrative) power are well presented. I've found it highly structural in its essence. I wish they cast side roles more delicately. I'm keeping my hopes high for the next film!
Rated
61st
75
İstiyorum ki sevdiğim yönetmenler, her yeni işinde üzerine koyarak ilerlesin. Bunun aksi olunca bi tık hayal kırıklığı oluyor. İyi bir film ama Alper'in önceki işleri ile kıyasladığımda özellikle senaryo açısından yetersiz buldum. Çok övülen oyunculuklara da itirazım var; zira tek etkilendiğim performans polis rolündeki Sinan Demirer'inkiydi. Adam adeta bir Ercan Kesal müridi.^^ Ama olsun, sıradaki filmine çabuk başla, sen yine her zaman heyecanla bekleneceksin Emin Alper.
Rated
34th
55
Yanıklar kasabasına yeni atanan Savcı Emre'nin başına gelmedik olayları izliyoruz. Günümüz yaşanan olayları birebir aktarmasıyla çok iyi. Senaryo çok iyi. Selahattin Paşalı'da iyi. Sıkıntılara gelelim. Kısır döngü gibi aynı pilavı ısıtır gibi dön dolaş aynı konuyu anlatıyor. Olayın gizemi hala çözülmüş değil. Bunun iyi olanını Yeni Düzen adlı film yapmıştı. O film çok güzel yapmıştı. Bu filmin, çok fazla abartıldığını düşündüm. Filmin sonunda, Obruk. Durmayalım. Düşersin.
Avg Percentile 67.98% from 325 total ratings
Detailed
|
Compact

Collections

3 Collections including 1 Collaborative and 2 Public

Similar Titles

Loading ...

Statistics

Loading ...

Update History

Submitted bytrefwoordpTrefwoordP on May 08, 2022
Poster supplied byantunderAntunder
Last modified by:alpozdemiralpozdemir on Jun 08, 2023