1000julys

1000julys
Flick Fan - 65 Film Ratings
Member Since: 26 Dec 2012
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: films are my life. enough said.

more Recent Ratings

95 77% Moon (2009) - Rated 27 Dec 2012
"Great film, very reminiscent of Stanley Kubrick's 2001: A Space Odyssey. Incredible original score as well."
35 5% The Life of David Gale (2003) - Rated 27 Dec 2012
"Preachy and just obnoxious at points.... the worst part is that the story completely contradicts the message being preached"
40 6% Bride Wars (2009) - Rated 26 Dec 2012
23 0% Flubber (1997) - Rated 26 Dec 2012
43 8% Hitch (2005) - Rated 26 Dec 2012
49 13% The Bucket List (2007) - Rated 26 Dec 2012
"two incredible actors in an incredibly bad film. I blame the writing."
45 10% Bee Movie (2007) - Rated 26 Dec 2012
75 33% 13 Going on 30 (2004) - Rated 26 Dec 2012
65 22% Mamma Mia! (2008) - Rated 26 Dec 2012
50 15% Matilda (1996) - Rated 26 Dec 2012
"WIDE ANGLE LENSES- THAT ALL I HAVE TO SAY."