210987654321

210987654321
Flick Fan - 42 Film Ratings
Member Since: 15 Aug 2015
Location: France
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I really hate the fact that movies look more and more as if they were, written directed and performed by a bad artificial intelligence with only barebones understanding of the human spirit.

more Recent Ratings

65 59% Playtime (1967) - Rated 16 Aug 2015
60 44% Straw Dogs (1971) - Rated 16 Aug 2015
60 44% Before Sunset (2004) - Rated 16 Aug 2015
70 76% Los Olvidados (1950) - Rated 16 Aug 2015
80 94% Blue Velvet (1986) - Rated 16 Aug 2015
65 59% The Chaser (2008) - Rated 16 Aug 2015
55 28% Inside Out (2015) - Rated 16 Aug 2015
60 44% Inglourious Basterds (2009) - Rated 16 Aug 2015
85 98% Peeping Tom (1960) - Rated 16 Aug 2015
70 76% Irreversible (2002) - Rated 15 Aug 2015