AllenGilliam

allengilliam
Movie Buff - 253 Film Ratings
Member Since: 09 Apr 2017
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

80 41% Wonder Woman (2017) - Rated 21 Feb 2021
70 27% Life After Beth (2014) - Rated 16 Feb 2021
90 58% Searching (2018) - Rated 26 Dec 2020
80 41% La La Land (2016) - Rated 25 Dec 2020
60 17% Brief Encounter (1945) - Rated 25 Dec 2020
90 58% Happy Death Day (2017) - Rated 22 Dec 2020
"This could've been very stupid, but it totally drew me in, made me laugh, and the twist at the end is very clever. It's also viewer-solvable if you pay attention and pause to think about it."
77 36% Annihilation (2018) - Rated 20 Dec 2020
75 33% Spotlight (2015) - Rated 18 Dec 2020
80 41% Logan (2017) - Rated 17 Dec 2020
88 54% Arrival (2016) - Rated 17 Dec 2020