Allisa

allisa
Flick Fan - 59 Film Ratings
Member Since: 30 Oct 2015
Location: Canada
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Culture curious, feminist, permaculturist, anthroposophical, metis yogini elder activist.

more Recent Ratings

89 84% Z (1969) - Rated 30 Oct 2015
98 99% Juliet of the Spirits (1965) - Rated 30 Oct 2015
97 96% Nights of Cabiria (1957) - Rated 30 Oct 2015
95 94% Thanks for Sharing (2012) - Rated 30 Oct 2015
87 80% The Rocky Horror Picture Show (1975) - Rated 30 Oct 2015
91 90% Straw Dogs (1971) - Rated 30 Oct 2015
81 64% The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 (2014) - Rated 30 Oct 2015
78 54% Cinderella (1950) - Rated 30 Oct 2015
83 73% Blade Runner (1982) - Rated 30 Oct 2015
79 58% X-Men Origins: Wolverine (2009) - Rated 30 Oct 2015