Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
BadCosmonaut

Celluloid Junkie - 3490 Film Ratings

Member Since: Sep 16, 2013

Location: Texas, USA

Age: 37

Bio: This is my scale for movies (not TV).

10: Masterpiece
9: Masterful
8: Fantastic
7: Great
6: Good
5: Decent
4: Not so hot
3: Bad plus the people who made it need to be insulted a little
2: Notably bad and the people need to be insulted even more
1: Terrible in the worst ways and maximum insult to those who made it

"I hate all comparisons involving oil."

"Now I know how ruins feel. Sterile and empty-eyed amid lush nature."
more Recent Ratings
7% Born in Flames (1983) - May 16, 2021
42% Minari (2020) - May 16, 2021
22% Ripley's Game (2002) - May 15, 2021
42% The Big Boss (1971) - May 14, 2021
22% Fist of Fury (1972) - May 11, 2021
42% Justice Society: World War II (2021) - May 11, 2021
87% Dirty Dancing (1987) - May 10, 2021
98% The Haunting of Hill House (2018) - May 05, 2021
42% Judas and the Black Messiah (2021) - May 03, 2021
98% From Up on Poppy Hill (2011) - May 03, 2021