Bogartesque

bogartesque
Flick Fan - 39 Film Ratings
Member Since: 21 Oct 2018
Location: Turkey
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

100 88% Citizen Kane (1941) - Rated 02 Feb 2021
89 33% The Stranger (1946) - Rated 02 Feb 2021
92 51% The Lady from Shanghai (1947) - Rated 02 Feb 2021
92 51% Othello (1952) - Rated 02 Feb 2021
90 41% The Lady Vanishes (1938) - Rated 02 Feb 2021
92 51% Rebecca (1940) - Rated 02 Feb 2021
89 33% Shadow of a Doubt (1943) - Rated 02 Feb 2021
77 14% Stage Fright (1950) - Rated 02 Feb 2021
88 26% Dial M for Murder (1954) - Rated 02 Feb 2021
100 88% Rear Window (1954) - Rated 02 Feb 2021