CParsons

cparsons
Movie Buff - 118 Film Ratings
Member Since: 11 Sep 2014
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

80 58% Overlord (2018) - Rated 17 Nov 2018
"Assured and visceral film-making. So well done it makes the unbelievable almost seem reasonable."
95 93% The Private Life of Sherlock Holmes (1970) - Rated 02 Feb 2018
82 75% Smilla's Sense of Snow (1997) - Rated 02 Feb 2018
75 33% Deadpool (2016) - Rated 02 Feb 2018
80 58% True Lies (1994) - Rated 02 Feb 2018
85 78% Magnolia (1999) - Rated 02 Feb 2018
80 58% Man on the Moon (1999) - Rated 02 Feb 2018
100 98% The Wizard of Oz (1939) - Rated 02 Feb 2018
85 78% Jackie Brown (1997) - Rated 02 Feb 2018
95 93% The Seventh Seal (1957) - Rated 02 Feb 2018