CalGal

calgal
Flick Fan - 43 Film Ratings
Member Since: 24 Jul 2015
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'ve had two careers: 1) Early Childhood Educator and Social Science research. Serious hobbies: nature study / politics, especially race relations and gender studies. Born, raised & educated in California. Travels through Eutope, Mexico & Panama.

more Recent Ratings

100 88% Chinatown (1974) - Rated 24 Jul 2015
100 88% Good Will Hunting (1997) - Rated 24 Jul 2015
100 88% Million Dollar Baby (2004) - Rated 24 Jul 2015
90 25% Hotel Rwanda (2004) - Rated 24 Jul 2015
95 45% Big Fish (2003) - Rated 24 Jul 2015
90 25% Paper Moon (1973) - Rated 24 Jul 2015
100 88% Winter's Bone (2010) - Rated 24 Jul 2015
95 45% Billy Elliot (2000) - Rated 24 Jul 2015
100 88% Driving Miss Daisy (1989) - Rated 24 Jul 2015
85 9% Jaws (1975) - Rated 24 Jul 2015