Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
Cameron102

Movie Buff - 157 Film Ratings

Member Since: Aug 7, 2018

Location: Minnesota, USA

Bio: im bad at film
more Recent Ratings
55% Stand by Me (1986) - Mar 05, 2020
73% The Shining (1980) - Feb 17, 2020
55% Dawn of the Dead (1978) - Feb 16, 2020
"very strange movie, well i do ultimately like it, it is way too long for it's own good. "
36% Godzilla vs. King Ghidorah (1991) - Dec 31, 2019
"not one of my favorites, but i love how goofy it is. its more showa era then the other heisi films but that's not a bad thing."
55% Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker (2019) - Dec 20, 2019
"the metal gear solid 4 of star wars. but not as bad."
73% Speed (1994) - Dec 08, 2019
"pretty enjoyable and also the poster makes me laugh "
36% The Silence of the Lambs (1991) - Dec 08, 2019
"i did enjoy it but also buffalo bill jokes make me upset so it loses a point "
19% Scarface (1983) - Dec 08, 2019
"knew i didn't enjoy it but was hoping it'd be fun with other people ? not really at all. "
55% Pulp Fiction (1994) - Dec 08, 2019
"foot fuckers deserve the wall"
8% Jingle All the Way (1996) - Dec 08, 2019
"based and arnoldpilled"