Cinemafan89

cinemafan89
Cinema Addict - 1443 Film Ratings
Member Since: 04 Feb 2012
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: 100 = It does not get much better.
99-90 = Top Notch
89-80 = Great films that didn't quite make the cut.
79-69 = Pretty good movies, but lacking something to make them great. Can also just be entertaining.
68-58 = Ok films.
57-40 = Bad movies.
39-0 = Terrible movies.

more Recent Ratings

94 96% Respect (2021) - Rated 29 Aug 2021
85 74% The Courier (2020) - Rated 28 Aug 2021
80 61% Field of Dreams (1989) - Rated 13 Aug 2021
100 99% Virgin River (2019) - Rated 31 Jul 2021
70 35% Coming to America (1988) - Rated 14 Apr 2021
65 28% Ma Rainey's Black Bottom (2020) - Rated 17 Mar 2021
75 48% Land (2021) - Rated 06 Mar 2021
89 87% Nomadland (2020) - Rated 20 Feb 2021
80 61% Palmer (2021) - Rated 14 Feb 2021
75 48% News of the World (2020) - Rated 08 Feb 2021