Connoronnor

connoronnor
Flick Fan - 18 Film Ratings
Member Since: 18 Aug 2016
Location: New Zealand
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: University student studying Film. I also like music and stuff so my opinion matters and you should definitely listen to it.

more Recent Ratings

85 52% Oldboy (2003) - Rated 18 Aug 2016
80 36% The Taking of Pelham One Two Three (1974) - Rated 18 Aug 2016
85 52% The Big Heat (1953) - Rated 18 Aug 2016
90 77% Waltz with Bashir (2008) - Rated 18 Aug 2016
90 77% 12 Monkeys (1995) - Rated 18 Aug 2016
85 52% Prisoners (2013) - Rated 18 Aug 2016
90 77% The Thing (1982) - Rated 18 Aug 2016
70 16% Re-Animator (1985) - Rated 18 Aug 2016
75 25% Hugo (2011) - Rated 18 Aug 2016
35 5% The Fast and the Furious (2001) - Rated 18 Aug 2016