Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
DAMoviesPod

Movie Buff - 260 Film Ratings

Member Since: May 7, 2020

Location: USA

more Recent Ratings
75 35% For Your Consideration (2006) - May 24, 2020
"A small misfire that is begging for the mockumentary treatment."
75 35% The Lovebirds (2020) - May 24, 2020
"Predictable, but fun if you let it take you."
90 67% Best in Show (2000) - May 24, 2020
"Another Guest masterpiece!"
100 93% WALL·E (2008) - May 24, 2020
"This is the goodbstuff, people!"
90 67% A Mighty Wind (2003) - May 24, 2020
"There's a kiss at the end of the rainbow more prescious than a pot of gold."
75 35% Tapeheads (1988) - May 23, 2020
"Exactly the film I expect a Punk music video director to make."
55 13% Capone (2020) - May 23, 2020
"Hardy is all there, while the story isn't."
50 10% Almost Heroes (1998) - May 23, 2020
"Definitely Christopher Guest's worst."
100 93% Mad Max: Fury Road (2015) - May 23, 2020
"How do I inject this directly into my blood?!"
40 6% UglyDolls (2019) - May 23, 2020
"Some of the songs are pretty good. Gibberish cat is worth 20 points alone."