Deporco

deporco
Movie Buff - 127 Film Ratings
Member Since: 10 Jan 2014
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I appreciate film, cherish the people behind and in front the camera and value the passion put in their work.

I just love movies :)

more Recent Ratings

92 55% Salò, or The 120 Days Of Sodom (1975) - Rated 20 Jan 2014
85 30% Mean Streets (1973) - Rated 19 Jan 2014
100 96% Rashomon (1950) - Rated 19 Jan 2014
74 5% Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977) - Rated 19 Jan 2014
97 73% Goodfellas (1990) - Rated 19 Jan 2014
70 3% Le Corbeau (1943) - Rated 19 Jan 2014
98 79% Double Indemnity (1944) - Rated 19 Jan 2014
73 4% The Hunt (2012) - Rated 11 Jan 2014
56 1% The Avengers (2012) - Rated 11 Jan 2014
75 6% Contagion (2011) - Rated 11 Jan 2014