Fortesque

fortesque
Flick Fan - 13 Film Ratings
Member Since: 06 Jan 2017
Location: Buenos Aires, Argentina
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Just a teenage loser who enjoys films, anime and books. My rating system goes from 1 to 10, with some .5 ones to rate films that are between two particular quality ratings; so don't expect any score different than X0 or X5.

more Recent Ratings

95 61% Suspiria (1977) - Rated 06 Jan 2017
100 88% Boogie Nights (1997) - Rated 06 Jan 2017
90 34% Duck Amuck (1953) - Rated 06 Jan 2017
95 61% Serial Experiments: Lain (1998) - Rated 06 Jan 2017
90 34% Perfect Blue (1998) - Rated 06 Jan 2017
95 61% Millennium Actress (2001) - Rated 06 Jan 2017
100 88% Neon Genesis Evangelion (1995) - Rated 06 Jan 2017
85 15% [Rec] (2007) - Rated 06 Jan 2017
90 34% A Clockwork Orange (1971) - Rated 06 Jan 2017
85 15% American Honey (2016) - Rated 06 Jan 2017