Gabija
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Actress and scriptwriter
Recent Ratings
Check out Gabija's...
80 51% | The Prestige (2006) - Rated 13 Feb 2015 |
75 38% | Barry Lyndon (1975) - Rated 10 Feb 2015 |
85 61% | Intouchables (2011) - Rated 10 Feb 2015 |
80 51% | Roman Holiday (1953) - Rated 05 Feb 2015 |
80 51% | Back to the Future (1985) - Rated 04 Feb 2015 |
90 78% | Double Indemnity (1944) - Rated 04 Feb 2015 |
100 96% | The Queen of England Stole My Parents (2014) - Rated 04 Feb 2015
"30 min long movie. About fantasy world created out of loneliness. About being left behind. About faith and love."
|
85 61% | The Piano Teacher (2001) - Rated 04 Feb 2015 |
97 92% | The Piano (1993) - Rated 04 Feb 2015 |
90 78% | Selma (2014) - Rated 04 Feb 2015 |