Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
Gargamel

Movie Buff - 101 Film Ratings

Member Since: Nov 1, 2008

Location: Czech Republic

Age: 37

Gender: Male

more Recent Ratings
Check out Gargamel's...
62 19% The Bridges of Madison County (1995) - Oct 08, 2016
"Nice movie, but way too long."
34 9% Sunshine (2007) - May 25, 2016
96 86% The Bridge on the River Kwai (1957) - Apr 29, 2014
"Breathtaking!"
87 50% The Grand Budapest Hotel (2014) - Apr 29, 2014
78 30% Captain America: The Winter Soldier (2014) - Apr 22, 2014
"Quite disappointing with unbelievable story even for a comic movie. Huge 3D effects, but could do as well without them. At least Falcon was really good and Black Window had few moments for herself."
88 54% Gattaca (1997) - Apr 21, 2014
95 82% Inglourious Basterds (2009) - Feb 03, 2014
93 73% L.A. Confidential (1997) - Feb 03, 2014
91 62% Hot Fuzz (2007) - Jan 26, 2014
83 37% The Avengers (2012) - Dec 02, 2013
"Cool summer blockbuster. That's it. Extra score for Coulson and the almighty Joss W."