Hendrika

Check out Hendrika's...
25 20% | Midsommar (2019) - Aug 30, 2019
"It is a foreign type film that might scare children but has no meaning to current everyday life."
|
45 54% | Groundhog Day (1993) - Aug 30, 2019
"boring"
|
40 37% | Tenacious D in The Pick of Destiny (2006) - Aug 30, 2019
"It is cute or a little fun to watch and is more in the line of young adults to watch."
|
40 37% | The Interpreter (2005) - Aug 30, 2019
"The movie is well made, however; I do not enjoy international sleuths one bit in movies."
|
40 37% | The Texas Chainsaw Massacre (1974) - Aug 30, 2019
"I think the movie took no time to produce and it shows. It is really an artificial movie. "
|
65 70% | The Longest Yard (2005) - Aug 30, 2019
"Movie is well made but to much time about prison and football."
|
75 91% | The Naked Gun: From the Files of Police Squad! (1988) - Aug 30, 2019
"This is a well made movie with plenty of laughs. It is enjoyable but it is not directed to a real life situation."
|
55 62% | Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004) - Aug 30, 2019
"There is no real plot in this movie other than wanting to get rich quick. The entire film is boring and did not grab my attention. Not worth seeing."
|
75 91% | The Blues Brothers (1980) - Aug 30, 2019
"It is a cute and hilarious movie. Enjoyable and makes you laugh."
|
70 79% | The Karate Kid (1984) - Aug 30, 2019
"It is one person caring for another along with giving them encouragement that they can succeed. "
|