HenrikM

henrikm
Film Freak - 741 Film Ratings
Member Since: 27 Nov 2013
Location: Stavanger, Norway
Age: 27
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Ratings go like this:

91-100 = Masterpiece
88-90 = Potential masterpiece
81-87 = Excellent
71-80 = Great
61-70 = Good
51-60 = Okay
41-50 = Average
31-40 = Weak
21-30 = Poor
11-20 = Bad
1-10 = Terrible

more Recent Ratings

62 36% Jiro Dreams of Sushi (2011) - Rated 22 May 2015
77 67% World of Tomorrow (2015) - Rated 22 May 2015
69 48% Charlie Wilson's War (2007) - Rated 22 May 2015
72 53% Edge of Tomorrow (2014) - Rated 22 May 2015
74 59% Breathe (2014) - Rated 22 May 2015
65 41% The Reluctant Fundamentalist (2012) - Rated 22 May 2015
73 56% Modern Times (1936) - Rated 22 May 2015
67 44% The Great Dictator (1940) - Rated 10 Mar 2015
83 85% Inherent Vice (2014) - Rated 10 Mar 2015
70 50% Tucker & Dale vs Evil (2010) - Rated 10 Mar 2015