We use cookies to improve your browsing experience on this site, show targeted ads, analyze traffic, and understand where our audiences come from. To learn more, read our Privacy Policy or contact us with any questions.
login | register
0 film ratings
HyphenateMe

Cinema Addict - 1556 Film Ratings

Member Since: Dec 15, 2008

Location: USA

Bio: I like-a watch the movie.
more Recent Ratings
75 72% Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021) - Dec 10, 2021
"Just a fun, action-adventure."
85 93% Spirited Away (2001) - Dec 10, 2021
"Every frame is beautiful. "
85 93% Ghostbusters: Afterlife (2021) - Nov 19, 2021
"It's fan service all the way, but I'm here for it. "
80 84% Dune (2021) - Oct 29, 2021
"Well framed, well shot, little boring in spots, pretty exciting in others. "
70 59% The Medium (2021) - Oct 29, 2021
"This is a cool found footage possession story. "
70 59% V/H/S/94 (2021) - Oct 17, 2021
"The stories were pretty hit-or-miss, but overall it was a fun watch. "
60 35% Peninsula (2020) - Oct 17, 2021
"I remember almost nothing about this movie. "
75 72% Halloween (2018) - Oct 05, 2021
"It's a well-shot retelling of the original Halloween, but with a mix of Laurie Strode as Sarah Connor."
55 25% Halloween II (2009) - Oct 03, 2021
"Too much screaming to be a solid comedy, but that Michael Myers guy has perfect timing! "
70 59% Hush (2016) - Sep 29, 2021