JackChimney

jackchimney
Movie Buff - 172 Film Ratings
Member Since: 29 Feb 2012
Location: San Francisco, CA, US, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

97 98% Mind Game (2004) - Rated 29 Feb 2012
86 79% Sullivan's Travels (1941) - Rated 29 Feb 2012
20 3% Breakfast at Tiffany's (1961) - Rated 29 Feb 2012
"Too sexist to forgive. Especially considering the progressiveness of the original novella."
65 22% Gladiator (2000) - Rated 29 Feb 2012
92 93% Dead Man (1995) - Rated 29 Feb 2012
83 74% Porky in Wackyland (1938) - Rated 29 Feb 2012
94 96% Apocalypse Now (1979) - Rated 29 Feb 2012
79 61% In Bruges (2008) - Rated 29 Feb 2012
82 71% Love and Death (1975) - Rated 29 Feb 2012
78 56% Shaun of the Dead (2004) - Rated 29 Feb 2012