Jake29

jake29
Movie Buff - 134 Film Ratings
Member Since: 13 Aug 2017
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Retired physicist. Lived in northeast, south, midwest, Europe. Married, no children.

more Recent Ratings

98 89% Duck Soup (1933) - Rated 02 Apr 2018
99 95% The Pink Panther (1963) - Rated 02 Apr 2018
94 62% The Third Man (1949) - Rated 02 Apr 2018
99 95% Singin' in the Rain (1952) - Rated 02 Apr 2018
92 54% The Aviator (2004) - Rated 02 Apr 2018
98 89% Up (2009) - Rated 02 Apr 2018
95 71% Ratatouille (2007) - Rated 02 Apr 2018
96 80% The King's Speech (2010) - Rated 02 Apr 2018
92 54% The Grand Budapest Hotel (2014) - Rated 02 Apr 2018
94 62% The Shining (1980) - Rated 02 Apr 2018