Jakkers

jakkers
Movie Buff - 225 Film Ratings
Member Since: 19 Sep 2010
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

87 79% Monty Python and the Holy Grail (1975) - Rated 17 Jul 2012
80 46% Indie Game: The Movie (2012) - Rated 17 Jul 2012
92 96% Apollo 13 (1995) - Rated 11 Jul 2012
79 40% Abraham Lincoln: Vampire Hunter (2012) - Rated 11 Jul 2012
65 7% Prometheus (2012) - Rated 15 Jun 2012
"Looks great and starts out very strong, but completely drops the ball in the second half. Filled with holes so big you could drive a bus through them."
80 46% Tiny Furniture (2010) - Rated 03 Jun 2012
89 85% The Avengers (2012) - Rated 11 May 2012
86 74% Oldboy (2003) - Rated 09 Apr 2012
91 94% The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) - Rated 02 Apr 2012
75 20% A Dangerous Method (2011) - Rated 02 Apr 2012