Kitty Maria

kitty_maria
Flick Fan - 19 Film Ratings
Member Since: 10 Sep 2016
Location: UK
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

98 92% Kiki's Delivery Service (1989) - Rated 23 Oct 2016
90 65% The Goonies (1985) - Rated 27 Sep 2016
97 78% Amy (2015) - Rated 27 Sep 2016
86 31% Sabrina (1954) - Rated 27 Sep 2016
98 92% Whip It (2009) - Rated 10 Sep 2016
"A hilarious and worthwile film, staring the incredible Ellen Page. Watch it!"
97 78% Cinema Paradiso (1988) - Rated 10 Sep 2016
"Although long, this film is worth every minute. The famous Ennio Morricone soundtrack makes it all the more emotive and impressive."
98 92% Juno (2007) - Rated 10 Sep 2016
"An amazing films with a fantastic sountrack, hillarious script and a touching storyline, not to mention an independent and hilarious female lead. A must-see!"
88 50% Pretty in Pink (1986) - Rated 10 Sep 2016
86 31% The Royal Tenenbaums (2001) - Rated 10 Sep 2016
88 50% Fargo (1996) - Rated 10 Sep 2016