Kokopelli13

Check out Kokopelli13's...
6 53% | The Shawshank Redemption (1994) - Mar 05, 2021
"reminds me of forest gump for some reason- not as good though. not sure why this is #1 on imdb."
|
6 53% | Palm Springs (2020) - Feb 25, 2021
"exactly what you would expect-- a fun rom-com with a time paradox twist"
|
9 93% | Soul (2020) - Feb 25, 2021
"the most wonderful thing about Pixar movies is that they make all souls, young and old, think about life and the beauty of all its ups and downs"
|
4 23% | Cobra Kai (2018) - Feb 25, 2021
"extra cheesy-- don't watch this seriously, but it's fun in a "goofy high school drama with karate fights where the parents join in" way"
|
8 82% | District 9 (2009) - Feb 25, 2021
"A compelling commentary on racism, prejudice, and most of all greed; all tied up in a fun and engadging sci-fi action flick."
|
7 68% | Super 8 (2011) - Dec 16, 2020 |
2 5% | Suicide Squad (2016) - Dec 16, 2020 |
5 37% | The Strongest Man in the World (1975) - Dec 16, 2020 |
5 37% | Stranger Than Fiction (2006) - Dec 16, 2020 |
5 37% | Starsky & Hutch (2004) - Dec 16, 2020 |