Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
Kurtz

Cinema Addict - 1468 Film Ratings

Member Since: Mar 5, 2017

Bio: ---RATING SCALE---
100: all-time favorite
88: strongly positive [great]
75: positive [good]
63: mildly positive [decent]
50: mixed [mediocre]
38: mildly negative [forgettable]
25: negative [bad]
13: strongly negative [fiasco]
0: offensive and/or unwatchable
more Recent Ratings
75 82% Greenland (2020) - Apr 10, 2021
5% Godzilla vs. Kong (2021) - Apr 07, 2021
5% Dawn of the Dead (2004) - Mar 28, 2021
53% Zack Snyder's Justice League (2021) - Mar 28, 2021
50 61% Superman Returns (2006) - Mar 23, 2021
37% Superman II (1980) - Mar 22, 2021
63 67% Superman: The Movie (1978) - Mar 20, 2021
63 67% Mystery Train (1989) - Mar 07, 2021
37% The Interview (2014) - Mar 07, 2021
53% Down by Law (1986) - Mar 04, 2021