Law247

law247
Movie Buff - 258 Film Ratings
Member Since: 25 May 2007
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

80 73% Feast (2005) - Rated 17 Jun 2007
30 13% Ghost Rider (2007) - Rated 17 Jun 2007
65 35% The Messengers (2007) - Rated 08 Jun 2007
20 8% White Noise (2005) - Rated 06 Jun 2007
"This movie had a lot of potential. The trailers scared the hell out of me. But what made this movie frightening was the idea that it could really happen, that if you listened closely to static you might be able to hear the voices of the dead. Then they end the movie by having some ghosts busts out and start kicking ass. It was just too much and ruined the movie for me."
2% Spice World (1997) - Rated 06 Jun 2007
40 16% The Blair Witch Project (1999) - Rated 06 Jun 2007
80 73% The Terminator (1984) - Rated 06 Jun 2007
25 11% Spawn (1997) - Rated 06 Jun 2007
"I wish they had waited at least 5 or 6 years to make this movie and had a bigger budget. It's a shame that such a cool comic had to be translated into such a shitty movie."
85 85% Beetlejuice (1988) - Rated 06 Jun 2007
75 58% Speed (1994) - Rated 06 Jun 2007