Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
Lenny

Movie Buff - 174 Film Ratings

Member Since: Jun 26, 2017

Location: Turkey

Bio: Nothing
more Recent Ratings
78 44% Perdrix (2019) - Feb 22, 2020
80 57% Cassandra's Dream (2007) - Feb 09, 2020
78 44% Marriage Story (2019) - Feb 01, 2020
78 44% 50/50 (2011) - Jan 24, 2020
74 27% Bruce Almighty (2003) - Jan 24, 2020
"I have watched it by expecting it to accelarate at a point but it has never satisfied me. While you have Morgan Freeman as a black god and Jim Carrey as a main character together with this marginal topic in the comedy genre, this could have been done much better. A few good lines quoted and some references are not enough for such a movie. "
86 80% Toni Erdmann (2016) - Dec 30, 2019
86 80% Portrait of a Lady on Fire (2019) - Dec 12, 2019
80 57% Deux jours à tuer (2008) - Dec 07, 2019
85 74% Le Ballon rouge (1956) - Dec 01, 2019
72 23% The Kindergarten Teacher (2018) - Nov 28, 2019