Lyle

lyle
Movie Buff - 143 Film Ratings
Member Since: 24 Mar 2016
Location: South Africa
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: My father was a projectionist in the good ol days of drive in movies, that\\\'s where I nurtured my love of movies.

more Recent Ratings

100 99% 2012 (2009) - Rated 02 Jul 2018
95 93% Time Bandits (1981) - Rated 02 Jul 2018
80 40% Dr. Dolittle (1998) - Rated 28 Jun 2018
90 79% Wallace & Gromit in The Wrong Trousers (1993) - Rated 28 Jun 2018
95 93% The Perfect Storm (2000) - Rated 28 Jun 2018
95 93% Willy Wonka & the Chocolate Factory (1971) - Rated 14 Jun 2018
95 93% Mr. Deeds (2002) - Rated 14 Jun 2018
90 79% Hitch (2005) - Rated 06 Jun 2018
90 79% Eragon (2006) - Rated 06 Jun 2018
80 40% Bad Boys (1995) - Rated 06 Jun 2018