Mr. Droga

mr_droga
Flick Fan - 33 Film Ratings
Member Since: 14 Feb 2020
Location: Canada
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

99 93% Six Feet Under (2001) - Rated 26 Jul 2020
97 81% A Beautiful Mind (2001) - Rated 25 Jul 2020
76 16% Wheels (2014) - Rated 23 Jul 2020
50 1% I Saw the Devil (2010) - Rated 23 Jul 2020
96 74% Trainspotting (1996) - Rated 20 Jul 2020
93 53% District 9 (2009) - Rated 19 Jul 2020
97 81% Million Dollar Baby (2004) - Rated 19 Jul 2020
90 34% Portrait of a Lady on Fire (2019) - Rated 17 Jul 2020
92 43% Paris, Texas (1984) - Rated 16 Jul 2020
80 25% Memento (2001) - Rated 15 Jul 2020
"I like the whole idea of the film, the message it carries, the things that It makes you question, but I never connected emotionally with anyone in the movie because everything is not realistic, hard to believe."