Noahjbg7

noahjbg7
Flick Fan - 16 Film Ratings
Member Since: 26 Feb 2016
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

90 65% Vertigo (1958) - Rated 28 Feb 2016
90 65% Bad Lieutenant (1992) - Rated 28 Feb 2016
85 43% The Conversation (1974) - Rated 28 Feb 2016
40 21% Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) - Rated 28 Feb 2016
"Not a sequel. Lazy, unimaginative remake of the original."
90 65% Goodfellas (1990) - Rated 26 Feb 2016
95 84% Nights of Cabiria (1957) - Rated 26 Feb 2016
"One of my all time favorite endings in a movie ever."
85 43% Night of the Living Dead (1968) - Rated 26 Feb 2016
55 28% Synecdoche, New York (2008) - Rated 26 Feb 2016
"Moments of (hilarious and otherwise) brilliance, but overall too fucking depressing. Come on, Charlie!"
80 34% Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) - Rated 26 Feb 2016
3% Anomalisa (2015) - Rated 26 Feb 2016
"After 20 minutes of this movie I realized I was completely and utterly DONE with Charlie Kaufman (that is, movies that he writes and directs)."