Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
Odysaur

Movie Buff - 180 Film Ratings

Member Since: Mar 3, 2018

Location: USA

more Recent Ratings
60% Kiki's Delivery Service (1989) - Apr 08, 2018
"It's pretty cute."
88% Chicken Run (2000) - Apr 08, 2018
"Some might think I'm crazy, but I love this movie to death!"
60% Wallace & Gromit in The Wrong Trousers (1993) - Apr 08, 2018
"I grew up watching these, they're pretty good."
60% Big Hero 6 (2014) - Apr 08, 2018
"I thought it was good, but I didn't find the villain very compelling."
60% Jumanji (1995) - Apr 08, 2018
"I grew up with this one!"
31% Kubo and the Two Strings (2016) - Apr 08, 2018
"I didn't love it."
31% Dinosaur (2000) - Mar 08, 2018
"The first few minutes are amazing, but then the lemurs show up and all the dinosaurs talk..."
60% Warcraft (2016) - Mar 08, 2018
"I absolutely loved everything with the orcs, but the humans were lackluster and the story could've been told better."
60% Night at the Museum (2006) - Mar 08, 2018
"I like this one, not amazing or anything but I enjoyed it."
31% AVP: Aliens vs. Predator - Requiem (2007) - Mar 08, 2018
"It was just sorta cool and not much else..."