Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
PartaJake

Movie Buff - 478 Film Ratings

Member Since: Mar 29, 2016

Location: Finland

Bio: A Finn who loves films
more Recent Ratings
Check out PartaJake's...
61 34% A Star Is Born (2018) - Oct 12, 2019
89 92% Joker (2019) - Oct 07, 2019
88 90% Once Upon a Time in the West (1968) - Sep 28, 2019
63 38% The Iron Giant (1999) - Aug 24, 2019
89 92% Vertigo (1958) - Aug 24, 2019
82 75% Her (2013) - Aug 24, 2019
87 88% Psycho (1960) - Aug 18, 2019
71 51% Manhattan Murder Mystery (1993) - Aug 18, 2019
76 65% Once Upon a Time in Hollywood (2019) - Aug 17, 2019
78 68% American Psycho (2000) - Jul 01, 2019