Pewpy_Butz

pewpybutz
Movie Buff - 209 Film Ratings
Member Since: 18 Jan 2016
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

70 40% To Catch a Thief (1955) - Rated 18 Jan 2016
70 40% Shadow of a Doubt (1943) - Rated 18 Jan 2016
90 82% Rope (1948) - Rated 18 Jan 2016
90 82% Strangers on a Train (1951) - Rated 18 Jan 2016
80 61% Dial M for Murder (1954) - Rated 18 Jan 2016
90 82% Rear Window (1954) - Rated 18 Jan 2016
80 61% The Man Who Knew Too Much (1956) - Rated 18 Jan 2016
90 82% Vertigo (1958) - Rated 18 Jan 2016
90 82% North by Northwest (1959) - Rated 18 Jan 2016
90 82% Psycho (1960) - Rated 18 Jan 2016