Pierapaola

pierapaola
Flick Fan - 39 Film Ratings
Member Since: 26 Mar 2016
Location: Brazil
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

90 51% Blow-Up (1966) - Rated 26 Mar 2016
99 62% Strangers on a Train (1951) - Rated 26 Mar 2016
100 82% A Man Escaped (1956) - Rated 26 Mar 2016
100 82% The 39 Steps (1935) - Rated 26 Mar 2016
88 46% The Conformist (1970) - Rated 26 Mar 2016
88 46% Blood and Black Lace (1964) - Rated 26 Mar 2016
95 55% Charade (1963) - Rated 26 Mar 2016
90 51% Dial M for Murder (1954) - Rated 26 Mar 2016
85 34% What Ever Happened to Baby Jane? (1962) - Rated 26 Mar 2016
86 42% Notorious (1946) - Rated 26 Mar 2016