PowerChord

powerchord
Movie Buff - 151 Film Ratings
Member Since: 20 Dec 2015
Location: Norway
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Music, movies, Norwegian.

more Recent Ratings

83 62% Police Academy (1984) - Rated 20 Dec 2015
84 67% Back to the Future Part II (1989) - Rated 20 Dec 2015
82 58% Galaxy Quest (1999) - Rated 20 Dec 2015
80 47% The Truman Show (1998) - Rated 20 Dec 2015
80 47% Edge of Tomorrow (2014) - Rated 20 Dec 2015
85 76% Hero (2002) - Rated 20 Dec 2015
85 76% I, Robot (2004) - Rated 20 Dec 2015
82 58% The Lost World: Jurassic Park (1997) - Rated 20 Dec 2015
80 47% The Lego Movie (2014) - Rated 20 Dec 2015
89 91% Starship Troopers (1997) - Rated 20 Dec 2015