Resbo

resbo
Flick Fan - 61 Film Ratings
Member Since: 30 Jan 2012
Location: Edinburgh, Midlothian, UK
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I\'m a regular cinema-goer from Edinburgh with a fairly broad sense of taste with some extreme exceptions (musicals, romantic comedies starring Kate Hudson, Jennifer Aniston, Matthew McConaughey, etc and Bollywood being some). I know what I like however am occasionally willing to test myself with whatever unusual, unheard-of indie efforts.

more Recent Ratings

90 98% Boyhood (2014) - Rated 12 Jul 2014
70 35% 22 Jump Street (2014) - Rated 17 Jun 2014
75 50% X-Men: Days of Future Past (2014) - Rated 17 Jun 2014
85 92% Edge of Tomorrow (2014) - Rated 04 Jun 2014
80 69% Blue Ruin (2014) - Rated 10 May 2014
65 17% Lawless (2012) - Rated 01 May 2014
79 56% Stoker (2013) - Rated 01 May 2014
81 84% Tracks (2014) - Rated 01 May 2014
73 43% The Pixar Story (2007) - Rated 25 Apr 2014
81 84% Being Elmo: A Puppeteer's Journey (2011) - Rated 25 Apr 2014