RonR

ronr
Movie Buff - 106 Film Ratings
Member Since: 27 Jul 2017
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Marketing consultants. Love films with heroes that deal with moral issues.

more Recent Ratings

100 78% House of Cards (2013) - Rated 30 Jul 2017
60 1% 2001: A Space Odyssey (1968) - Rated 30 Jul 2017
100 78% The Hustler (1961) - Rated 30 Jul 2017
80 31% Black Swan (2010) - Rated 30 Jul 2017
100 78% From Russia with Love (1963) - Rated 27 Jul 2017
80 31% The Theory of Everything (2014) - Rated 27 Jul 2017
80 31% Driving Miss Daisy (1989) - Rated 27 Jul 2017
100 78% Air Force One (1997) - Rated 27 Jul 2017
100 78% The Deer Hunter (1978) - Rated 27 Jul 2017
100 78% The Bridge on the River Kwai (1957) - Rated 27 Jul 2017